MACIERZYŃSTWO

Wakacyjna apteczka małego dziecka

Wybierając się na wakacje z małym dzieckiem, nie możemy zapomnieć o skompletowaniu i spakowaniu apteczki. Jest ona zdecydowanym “must have”, gdy w grę wchodzi wypoczynek za granicą, warto jednak też ją zabrać, gdy wybieramy się gdzieś bliżej.  O czym musimy pamiętać?

Jasne, w dzisiejszych czasach wszystko (albo prawie wszystko) można kupić na miejscu, jednak będąc za granicą z dzieckiem, które nagle zachoruje naprawdę ostatnie czego byśmy chcieli to zagłębianie się w szczegółowe opisy zamienników leków, szukanie czynnej apteki, czy wizyty z u lekarza z problemem, który bylibyśmy w stanie sami rozwiązać z pomocą naszej apteczki. Nawet wybierając się na wakacje w Polsce warto mieć ze sobą najważniejsze leki, – dzięki temu oszczędzimy sobie nie tylko nerwowej bieganiny po aptekach, ale także pieniędzy, jeśli dany lek i tak i tak mamy w domu.

Przed wyjazdem najlepiej udać się do lekarza, który nam doradzi co wziąć ze sobą na wyjazd. My tak zrobiliśmy i dzięki temu oszczędziliśmy sobie masy nerwów.

Co znalazło się w wakacyjnej apteczce Tosi?

  • Na gorączkę: Nurofen w czopkach, Pedicetamol w kroplach (Warto wziąć zarówno lek z ibuprofenem, jak i paracetamolem. Ibuprofen ma oprócz działania przeciwgorączkowego i przeciwbólowego też działanie przeciwzapalne. Dobrze jest wziąć jeden z leków w postaci czopków, drugi w postaci kropel, a najlepiej oba w obu konfiguracjach), termometr elektroniczny do czoła;
  • Na katar: sól fizjologiczna, sól morska, aspirator Frida;
  • Na biegunkę/wymioty: Orsalit, herbatka koperkowa, Dicoflor , Smecta, strzykawka;
  • Na rany: plasterki, bandaż, gaziki, Octenisept, nożyczki;
  • Na oparzenia słoneczne i odparzenia: Ziaja krem łagodzący z 10% D-panthenolu, Bepanthen, Linomag zielony;
  • Na ukąszenia owadów: Fenistil;
  • Na ząbkowanie: Dentinox, Viburcol

Moim zdaniem, taki zestaw to podstawa. Jako dziecko bardzo często chorowałam i pamiętam, że na każdy wyjazd mama pakowała całą siatkę leków, arsenał jak na wojnę… A jak wyglądają apteczki Waszych maluchów? Bierzecie coś więcej, czy tylko takie minimum?


Więcej o naszych pierwszych rodzinnych wakacjach z roczną Tosią:

Jaki kostium kąpielowy dla rocznego dziecka?

Na wakacje z rocznym dzieckiem. Kiedy? Gdzie? Jak?

Strach ma wielkie oczy, czyli jak przetrwać lot z niemowlakiem

Komu w drogę, temu nadbagaż!

You Might Also Like