MACIERZYŃSTWO

Tosia idzie do żłobka!

Czas zbyt szybko leci. Tak, piszę to z pełną świadomością tego, że jeszcze kilka miesięcy temu mówiłam coś zupełnie odwrotnego. Pierwsze pół roku życia Tosi to była jazda bez trzymanki – baby blues, niepewność, zwątpienie w siebie i swoje siły, zagubienie. A potem wszystko się zmieniło. Ostatnie pół roku było niesamowite, całkowicie się odnalazłam w roli mamy, wyluzowałam, Tosia zresztą też, i mogłam spokojnie zachwycać się kolejnymi postępami i sukcesami mojej wspaniałej córeczki. Jestem z niej taka dumna! Uwielbiam spędzać z Tosią czas, dni nam lecą z prędkością światła, tygodnie upływają niepostrzeżenie i nie mogę się nadziwić jak szybko zmieniają się miesiące w kalendarzu.

Wreszcie stało się. Nieubłaganie nadszedł moment, kiedy moje maleństwo zaczyna karierę żłobkową. Przez lipiec będzie chodziła po kilka godzinek dziennie, w sierpniu żłobek jest nieczynny, od września już wszytko ruszy pełną parą. Wracam do pracy już w sierpniu. Czy żłobek to dobra decyzja? Tego nie wiem, okaże się pewnie za jakiś czas. Staram się podchodzić do tego z optymizmem. Tosia jest bardzo otwartą, ciekawą świata i ludzi dziewczynką, bardzo pozytywnie reaguje na inne dzieci. Najbardziej obawiam się żłobkowej drzemki, organizacji dnia, posiłków, chorób. No i tego, że będzie mnie potrzebować, a mnie nie będzie obok… To bardzo trudne, i dla dziecka i dla mamy.
Już niedługo wpis o procesie adaptacji Tosi w żłobku, a na razie garść informacji, aby uprzedzić ewentualne pytania i rozwiać wątpliwości.
Tosia ma teraz 13 miesięcy. W lipcu będzie chodziła do żłobka po ok. 4 godziny dziennie. W sierpniu będzie w domu. Od września Tosia będzie spędzała w żłobku ok. 6,5 godziny dziennie. 

Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami ze żłobkami. A może macie lub mieliście w domu Małych Żłobkowiczów? Kończy Wam się urlop macierzyński, zastanawiacie się nad dalszą opieką nad Waszym maluchem? Co wybraliście – babcię, nianię, żłobek, a może zostajecie z maluchem dłużej w domu?


You Might Also Like