MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM

Termy w Mszczonowie – najlepsze baseny odkryte pod Warszawą!

termy w mszczonowie

Najlepsze baseny odkryte w Warszawie i okolicach? My wybieramy Termy w Mszczonowie – cieplutka, czysta woda, duża przestrzeń i bardzo dobre ceny. A minusy?

Termy w Mszczonowie

Pierwszy raz na termach w Mszczonowie byliśmy z 7 lat temu i to… zimą! Bo, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce to nie tylko odkryte baseny pod Warszawą, ale też basen termalny z bardzo ciepłą wodą (34 st. C!), bogatą w minerały, wprost z odwiertu o głębokości 1602.5 m.

Woda ma kolor brązowawy ze względu na dużą zawartość związków żelaza. Głębokość basenu to 120-130 cm.

Basen termalny znajduje się częściowo pod dachem, skąd łącznikiem, będąc cały czas w wodzie, przechodzimy do drugiej, odkrytej części basenu – na powietrzu. Zimą efekt jest niesamowity!

1

Baseny odkryte w Mszczonowie

Latem 34-stopniowa woda może być za ciepła. Ale nic straconego! Wyskakujemy z basenu termalnego i przechodzimy do jednego z dwóch dużych basenów odkrytych z nieco chłodniejszą, choć wciąż przyjemnie ciepłą, czyściutką wodą.

Do wyboru mamy typowy basen sportowy, przeznaczony przede wszystkim do pływania z wodą o temperaturze 26-28 stopni (w nim jest zawsze najmniej ludzi!) oraz świetny basen rekreacyjny z cieplejszą wodą (28-30 st.)

1
1
1

Termy w Mszczonowie – atrakcje dla dzieci

Zdecydowanie największą część naszego pobytu w Termach w Mszczonowie spędzamy z dziećmi w basenie rekreacyjnym. 3 rzeczy sprawiają, że jest on naprawdę świetny. Po pierwsze, ciepła woda – ogromna różnica w porównaniu z basenami odkrytymi w Warszawie – serio! Po drugie, woda jest tu naprawdę czysta. Po trzecie, spora część tego basenu jest płytka – na tyle, że Tosia, która ma 122 cm wzrostu swobodnie sięgała stopami dna basenu i czuła się bardzo pewnie.

1

Do basenu rekreacyjnego przynależą też stanowiska do masażu z relaksującymi bąbelkami oraz rwąca rzeczka, która powodowała liczne wybuchy śmiechu, gdy trudno było nam z niej się wydostać.

Baseny odkryte w Mszczonowie to też dwie zjeżdżalnie, 2 jacuzzi, sauny, brodzik dla maluszków (o gł. 30 cm) i fontanna z antypoślizgową powierzchnią z 24 dyszami. Na rozległym, zielonym terenie można swobodnie rozkładać ręczniki i koce plażowe, dzieci mogą też hasać po plażowym placu zabaw – zdjęcia na końcu wpisu.

1
1
1
1
1

Termy w Mszczonowie – ile kosztują bilety?

Ceny biletów zależą od pory roku i tygodnia. W weekend, w sezonie za 3 godziny pobytu w termach dla naszej czwórki płacimy 108 zł (dzieci do 3. rż wchodzą bezpłatnie). Nie ma żadnych dodatkowych opłat (poza ew. lodami czy jedzeniem oczywiście – na terenie Term czynny jest barek).

Aktualny cennik sprawdzisz TUTAJ.

1

Co warto wiedzieć przed wizytą w termach?

W Termach w Mszczonowie masz do wyboru dwa rodzaje szafek – w środku obiektu lub na zewnątrz w ogrodzie. W obu miejscach do dyspozycji są indywidualne przebieralnie – dla mnie to duży plus. Jeśli chcesz mieć szafkę na zewnątrz (to wygodniejsza opcja latem), musisz o tym powiedzieć już przy wejściu, wtedy dostaniesz inne paski.

Termy są czynne w godzinach 9:00 – 21:00. W weekend warto przyjechać jak najwcześniej, żeby uniknąć tłumów – na pewno przed 10. Ok. 12 na basenach jest już bardzo dużo ludzi, a przed wejściem ustawiają się długie kolejki.

Więcej zdjęć z Term w Mszczonowie znajdziesz W TYM WPISIE.

1
1
1
1
1
1
1
1

Sprawdź też inne MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM :)


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz