POLECANE ZABAWKI

3 super zabawki dla przedszkolaków

Dziś chciałam Wam też pokazać 3 drewniane zabawki ze sklepu DobreZabawki.com, które są idealne dla przedszkolaków. Tosia dostała je na 3. urodziny i bawi się nimi codziennie. Zależało mi na tym, żeby każda z nich należała do zupełnie innej kategorii i trenowała różne umiejętności i cechy, a przy tym nie dublowała żadnej innej posiadanej już przez nas zabawki.

To, że wszystkie są wykonane z wysokiej jakości drewna, to już dla mnie miód na serce i +100 pkt. do estetyki. Po kilku tygodniach intensywnej zabawy mam też pewność, że są super trwałe i posłużą kiedyś również naszej drugiej córeczce.

Drewniana waga, Goki

Uwielbiam takie zabawki! Drewniane, solidne, rozwijające wyobraźnię i oferujące mnóstwo sposobów wykorzystania w wielu zabawach. Tosia waży swoje zabawki, prawdziwe warzywa i owoce, uczy się porównywać ciężar różnych przedmiotów. W skupieniu dodaje i odejmuje odważniki, ćwiczy logiczne myślenie. Wagi używamy między innymi podczas kreatywnej zabawy w sklep i farmę. Pomaga w wytrenowaniu cierpliwości, precyzji ruchów, skupienia oraz kombinowania :)

Drewniana waga Goki, do kupienia TUTAJ

Tablica do sortowania kolorów, Goki

Kolejny strzał w 10, choć z zupełnie innej kategorii. Jest to świetna układanka dla starszych dzieci, polegająca na odtwarzaniu wzoru z 1 z 16 kart na dużej owalnej tablicy. Wyzwanie nie jest łatwe, trzeba z wprawą manipulować małymi kolorowymi kulkami, tak aby przesuwać je na wskazane miejsca. Zabawka uczy logicznego myślenia, cierpliwości, rozwija motorykę małą. Jest dedykowana 4-letnim dzieciom, jednak moim zdaniem można ją z powodzeniem wprowadzić już u trzylatków. Tosia podczas jednej zabawy z moją pomocą układa wzór z jednej tabliczki, myślę więc, że tablica będzie służyć nam długo.

Byłam bardzo przyjemnie zaskoczona jakością wykonania zestawu. Goki przyzwyczaił mnie do produktów wysokiej jakości, ale tym razem firma przeszła samą siebie. Wszystkie elementy są wykonane solidnie z drewna, są idealnie spasowane i pięknie pomalowane bezpiecznymi farbami. Nawet te małe tabliczki z wzorami do odtworzenia są drewniane!

Tablica do sortowania kolorów Goki, do kupienia TUTAJ

Gra Animal Shut the Box, Bigjigs Toys

Trzecim urodzinowym prezentem dla Tosi była gra Animal Shut the Box. Jest to gra przeznaczona dla 2 osób i składa się… z jednej jedynej (bardzo solidnej i dość ciężkiej) drewnianej planszy, na której przymocowane są wszystkie potrzebne elementy. Nie ma obawy, że coś się nam zgubi :)

Każdy gracz ma swoją drużynę zwierzątek, które na początku rozgrywki ustawia w taki sposób, że nie widzi postaci, a jedynie kolory. Każda barwa odpowiada tłu obrazka ze zwierzątkiem na środku planszy. Gracze kręcą strzałką i po wylosowaniu jakiejś postaci, muszą jak najszybciej zidentyfikować, który kolor przynależy danemu zwierzątku. Osoba, która zrobi to pierwsza obraca swoje zwierzątko do pozycji poziomej. Tylko szybszy gracz może to zrobić, drugi musi zaczekać aż dana postać zostanie wylosowana ponownie. Wygrywa oczywiście osoba, która pierwsza przekręci wszystkie swoje zwierzęta.

Zasady są bardzo proste i łatwo je wytłumaczyć już 3-letniemu dziecku. Trochę gorzej jest z ich respektowaniem ;) Ale o to właśnie chodzi – dziecko musi się nauczyć, że nie zawsze będzie pierwsze, że czasem może przegrać. Ważną nauką jest też to, że mimo kilku porażek, dziecko i tak może ostatecznie wygrać – nie należy się poddawać, trzeba próbować dalej. Rywalizacja, ćwiczenie refleksu, kojarzenia i zasad fair play – to wszystko sprawia, że gra jest naprawdę godna polecenia.

Gra Animal Shut the Box, Bigjigs Toys, do kupienia TUTAJ

Wszystkie zabawki pochodzą ze sklepu DobreZabawki.com, który mogę Wam śmiało polecić. Znajdziecie tam naprawdę DOBRE zabawki :) Mają duży wybór solidnych drewnianych produktów, w większości o walorach edukacyjnych. Zabawki posortowane są zarówno wiekowo, jak i kategoriami, a także konkretnymi umiejętnościami, które chcemy w dziecku rozwijać.


Mogą Ci się spodobać

11 komentarzy

 • Reply
  Marta K
  7 sierpnia 2017 at 23:33

  Ja średnio raz na pół roku robię porządek w zabawkach mojej dwulatki. To sprawia, że za każdym razem bawi się zabawkami, a nie rzuca z kąta w kąt. Dzięki temu wiem też co faktycznie ją interesuje i łatwiej mi kupować nowe zabawki, nie wyrzucając pieniędzy w błoto. Twoje propozycje drewnianych zabawek są genialne. Wagą moje dziecko byłoby zachwycone :)

  • Reply
   MamaCarla
   13 sierpnia 2017 at 10:58

   Ten system jest świetny :) Waga wymiata!

 • Reply
  Zwykła Matka
  8 sierpnia 2017 at 09:07

  Waga mnie zauroczyła ;) I masz rację, mniej znaczy więcej!

 • Reply
  Wojtek| Bielecki.es
  8 sierpnia 2017 at 12:51

  Pamiętam z czasów dzieciństwa drewniane zabawki – najczęściej duże klocki, z których z rodzeństwem budowaliśmy wieże. Dobrze, że następuje powrót do drewnianych zabawek, przez swój wygląd i fakturę są o wiele przyjemniejsze w kontakcie dla dzieci i nie nudzą się tak szybko jak plastikowe odpowiedniki. Świetne pomysły na prezent. ;)

  • Reply
   MamaCarla
   13 sierpnia 2017 at 10:57

   Sama mam pudło drewnianych klocków z dzieciństwa, są ponadczasowe! :)

 • Reply
  Maluch w domu
  8 sierpnia 2017 at 13:03

  Niekiedy trzymamy zabawki bo żal ich wyrzucić, a nie ma gdzie schować. A ograniczenie ich liczby jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Obecnie dzieci mają za dużo wszystkiego.

  • Reply
   MamaCarla
   13 sierpnia 2017 at 10:57

   Racja, czasem też trzymamy zabawki, bo sami mamy do nich sentyment, a dziecko nie ;)

 • Reply
  Basia Kowalska
  30 sierpnia 2017 at 08:42

  często zdarza się że zal jest wyrzucić, jednakże nie ma gdzie schować – wówczas dobrą opcją byłoby podarowanie jakiemyś dziecku w podobnym wieku, bądź do domu dziecka. Dzisiejszy rynek jest na tyle przepełniony gadżetami, iz uważam że dzieciaki mają tego aż za dużo

 • Reply
  Co robić z dziećmi w domu podczas kwarantanny? 20 pomysłów - MamaCarla.pl
  23 marca 2020 at 18:57

  […] jakiś czas powtórzymy całą akcję. Więcej o moim systemie rotowania zabawek przeczytasz tutaj: Te sposoby sprawią, że Twoje dziecko wreszcie przestanie się nudzić i zajmie zabawkami na dłuż… Temat aktualny jak […]

 • Reply
  Maria
  10 kwietnia 2021 at 18:48

  ciekawy wpis

Zostaw komentarz