MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM POLECANE

Park rozrywki Julinek – pomysł na rodzinną wycieczkę blisko Warszawy

park rozrywki julinek

Park rozrywki Julinek to miejsce z wyjątkowym klimatem. Nie brak tu mnóstwa atrakcji dla dzieci, ale jednocześnie czuć, że to miejsce, gdzie czas płynie nieco wolniej i można odetchnąć. Tak, w Julinku moje dzieci się wyszalały, a ja… odpoczęłam. Da się? Da! I w dodatku całkiem blisko Warszawy!

Park rozrywki Julinek jest położony w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, niedaleko Leszna, 40 km od centrum Warszawy. Jest to miejsce z bogatą historią, którą czuć na każdym kroku.

park rozrywki julinek

Skąd się wzięła nazwa „Julinek”?

Historia Julinka sięga XIX wieku. W 1885 roku Jan Berson, właściciel cukrowni Michałów w Lesznie i znacznych włości ziemskich wokół Leszna wydzielił część swojego majątku i przekazał córce – Julii. Nową posiadłość nazwano od jej imienia Julinkiem. Julia zajmowała się tu hodowlą koni wyścigowych. I to właśnie z końmi nierozłącznie związany był Julinek, aż do wybuchu II wojny światowej.

Podczas wojny cały majątek został rozgrabiony, konie wywiezione. Po wojnie miał tu postać PGR, ale na szczęście plany zmieniono i tak Julinek został bazą dla nowo powstałego państwowego cyrku. Z czasem stał się największą bazą cyrkową w Europie, zjeżdżali tu cyrkowcy z całego świata.

Do tej pory w Julinku mieści się Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej, której uczniowie regularnie pokazują swoje umiejętności odwiedzającym park rozrywki.

park rozrywki julinek
park rozrywki julinek

Atrakcje dla dzieci w Julinku

Julinek to park rozrywki, który nastawiony jest na RUCH i swobodną zabawę na świeżym powietrzu. Na rozległej przestrzeni różnorodne strefy zabaw są jasno wyznaczone, dzięki czemu panuje porządek i dzieci naprawdę mogą się bezpiecznie wyszaleć. Nawet Helenka mogła tu sobie pohasać, a ja nie bałam się, że za chwilę się zgubi. Mimo że byliśmy w sobotę, tłumów nie było – i to też duży plus tego miejsca.

park rozrywki julinek

Jakie są główne atrakcje dla dzieci w Julinku?

Strefa dmuchańców w Julinku

Jedna z dwóch głównych atrakcji. Nie wiem jak Twoje dzieci, ale moje po prostu kochają dmuchańce, zwłaszcza Tosia. Tu miała raj – mogła biegać, skakać i zjeżdżać do woli. Dla Heli też znalazło się miejsce do bezpiecznej zabawy.

Z jednej strony strefy dmuchańców znajduje się przestrzeń do zabaw wodnych – dwa płytkie dmuchane baseny oraz ogromna wodna zjeżdżalnia (dla dzieci powyżej 7 rż). Wygląda niesamowicie!

park rozrywki julinek
park rozrywki julinek
park rozrywki julinek
park rozrywki julinek
park rozrywki julinek
park rozrywki julinek
park rozrywki julinek

Park linowy „Podniebny cyrk”

Druga główna atrakcja. W Julinku jest 8 tras linowych o różnej skali trudności, patrząc z dołu na te najwyższe miałam zawroty głowy, serio! Dla dzieci od 4. roku życia dostępne są dwie najniższe – jedna dla zupełnie początkujących dzieci, idealna by zacząć przygodę z parkami linowymi i druga, już nieco bardziej wymagająca. Moja Tosia poradziła sobie z obiema, była przeszczęśliwa, a my, rodzice, pękaliśmy z dumy. Pozostałe trasy są dostępne dla dzieci od 8. roku życia i dorosłych.

Przy każdej trasie obecni byli instruktorzy, którzy w razie potrzeby pomagali i podpowiadali. Dzieci wyposażone były w kaski i profesjonalnie wyglądające uprzęże dostosowane do wagi i wzrostu.

park rozrywki julinek
park rozrywki julinek
park rozrywki julinek
park rozrywki julinek

Ekologiczny plac zabaw i inne atrakcje

W Julinku znajduje się też na dużej przestrzeni ekologiczny, drewniany plac zabaw, wielka poducha do skakania, bardzo przyjemne pole do mini golfa.

park rozrywki julinek
park rozrywki julinek
park rozrywki julinek
park rozrywki julinek

Animatorki w Strefie Animacji zachęcają do różnorodnych zabaw ruchomych. Można tu także pomalować buźkę, zapleść warkoczyki, kupić pamiątkę. W Julinku odbywają się w weekendy także przedstawienia cyrkowe i teatralne.

park rozrywki julinek
park rozrywki julinek

Nieco wydzielone zostało Wesołe Miasteczko z takimi już trochę retro atrakcjami jak elektryczne samochodziki, kolejki i karuzele. Niestety korzystanie z nich jest dodatkowo płatne.

park rozrywki julinek

W Julinku można też wypożyczyć rowery (a w sezonie zimowym narty biegowe) i udać się na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego.

park rozrywki julinek

Co zjeść w Julinku?

W strefie gastronomicznej znajduje się kilka punktów: restauracja z polskim, domowym jedzeniem, grill, restauracja włoska z niesamowicie aromatyczną pizzą. Zamówione przez nas dania – pierogi z mięsem, placki ziemniaczane i kotlet mielony z frytkami były bardzo smaczne i świeże.

Polecam też zdrowe koktajle owocowo-warzywne. Zamówiłam marchwiowo-imbirowy i się nie zawiodłam, choć dla dziecka mógłby być zbyt ostry.

park rozrywki julinek

Ile kosztuje wizyta w Julinku?

Do Julinka możemy kupić bilety wstępu dwóch rodzajów – dla korzystających z atrakcji (39-58 zł) lub za sam wstęp bez atrakcji (5 zł). To dobre rozwiązanie dla rodziców starszych dzieci, a także osób towarzyszących – można na przykład zabrać na wycieczkę do Julinka dziadków, nie narażając ich przy tym na koszty. Dzieci do 3. roku życia wchodzą bezpłatnie.

Dokładny cennik dostępny jest TUTAJ

park rozrywki julinek

Co wziąć ze sobą do Julinka?

Do Julinka ubierzcie się na sportowo. Zabierzcie ze sobą wygodne buty do parku linowego, w sandałkach wpuszczają, ale japonki by raczej nie przeszły ;) Warto też spakować kostiumy kąpielowe, krem z filtrem i nakrycia głowy.

park rozrywki julinek

Park rozrywki Julinek, Julinek 1, 05-084 Leszno k/Warszawy

Inne miejsca przyjazne dzieciom w Warszawie i okolicach znajdziesz TUTAJ.


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz