MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM

Pałac Cieleśnica – magiczny hotel na Podlasiu

pałac cieleśnica

W hotelu Pałac Cieleśnica na Południowym Podlasiu spędziliśmy kilka pięknych, ciepłych dni. Czy warto się tu wybrać z dziećmi? Co robić na Podlasiu?

Przede wszystkim wypoczywać, wyciszyć się (nie sądziłam, że to możliwe z dziećmi – a jednak!), oderwać od codziennego zgiełku i chaosu. Tu jakby czas płynie wolniej, żyje się spokojniej, bliżej natury. W Pałacu Cieleśnica spędziliśmy wspaniały, rodzinny czas, choć nie brakowało też atrakcji!

Co robić na Podlasiu Południowym?

O najciekawszych atrakcjach dla dzieci na Podlasiu Południowym napisałam tutaj: Podlasie Południowe z dziećmi – 7 atrakcji dla dzieci. Przyznam Ci się, że była to nasza pierwsza (choć na pewno nie ostatnia!) wycieczka na Podlasie, więc chcieliśmy jak najwięcej zobaczyć, doświadczyć, zapewnić dzieciom super atrakcje. Podlasie jest naprawdę magiczne!

Hotel w Pałacu Cieleśnica to świetny punkt wypadowy do odkrywania tego regionu, ale nie tylko. To też ogromne, rozległe tereny, na których można cudownie spędzać czas. Jak? Pokażę Ci.

1

Pałac Cieleśnica – czy warto się tu wybrać?

Hotel Pałac Cieleśnica to zaledwie 8 pokoi oraz 2 rodzinne apartamenty, dzięki czemu atmosfera jest bardzo kameralna. Mieszkając w apartamencie, mieliśmy do dyspozycji dwa przestronne pokoje oraz łazienkę. W salonie była też lodówka i czajnik, to ważne udogodnienie dla rodziców :)

1
1
1

Magiczne miejsce, gdzie czas płynie wolniej

Pałac Cieleśnica to nie tylko przepięknie odrestaurowany klasycystyczny pałac, to ogromna posiadłość, obejmująca stawy, duży ogród owocowo-warzywny, zielone tereny rekreacyjne i lasek.

Jest tu bardzo spokojnie, choć hotel jest otwarty na rodziny z dziećmi oraz zwierzaki. Nikomu nie przeszkadzają bawiące się dzieci, rozległy teren sprawia, że każdy znajdzie tu przestrzeń dla siebie i prywatność.

Można wypoczywać w hamaku, łowić ryby, pływać łódką po stawie. Hotel bez dodatkowych opłat wypożycza rowery, zachęcając do odkrywania bliższej i dalszej okolicy. Fajnym pomysłem jest kuchnia plenerowa z kuchenką i grillem zlokalizowana w ogrodzie – można swobodnie korzystać z owoców i warzyw z sadu.

1
1
1
1
1
1

W razie słabszej pogody również nie da się nudzić. Jest sala bilardowa, salonik z biblioteką, w której można nie tylko poczytać książkę, ale też zagrać w kilka rodzinnych gier. Tosia i Helenka zawsze po śniadaniu biegły tu i układały klocki.

1
1
1
1

Restauracja w Pałacu Cieleśnica

W Pałacu jest oczywiście restauracja, która serwuje nie tylko różnorodne śniadania z własnymi przetworami (pod marką Manufaktura Cieleśnica), ale też pyszne obiady z sezonowymi warzywami z ogrodu obok. Przy dobrej pogodzie można również jeść na tarasie.

1
1
1
1
1
1
1
1

Podlasie Południowe jest naprawdę wspaniałym regionem, który czeka na odkrycie. Warto się tu wybrać i chłonąć spokojną atmosferę. Hotel Pałac Cieleśnica to prawdziwa perełka na mapie, my na pewno kiedyś tu wrócimy!

Zapraszam na fotorelację!

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1


Mogą Ci się spodobać

1 Komentarz

  • Reply
    Aneta Boritzka
    22 maja 2021 at 23:16

    Cudne miejsce do zapisania, ale również zarekomenduje siostrze – ona również uwielbia takie klimaty.

Zostaw komentarz