GOŚCINNIE POLECANE

Matko modliszko

Tata Tosi po raz trzeci. Trzymajcie się mocno!

No to zaczynamy.

Żeby było zabawniej podzielimy kobiety na dwie grupy: lwiatki złotogłowe (małpki takie) i modliszki. Dla pełnej jasności, nie znoszę takich porównań i wszelkie próby zaszufladkowania kogokolwiek uważam za przejaw niedojrzałości społecznej i emocjonalnej. Niestety drogie Panie, coraz częściej zamykacie swoich facetów w takich szufladach, a klucz spuszczacie w toalecie razem z poranną kupą. Nie obrazicie się więc chyba za tą małą zaczepkę.

Zacznijmy od modliszek. Ograniczając się to płaszczyzny życia rodzinnego, tym paniom mężczyzna potrzebny jest po pierwsze do zapewnienia środków do życia, po drugie do spłodzenia potomstwa – potem można odgryźć mu łeb. Te smukłe zielone potworki przypisują facetowi winę za wszystkie swoje życiowe niepowodzenia i błędy – one są idealne, ale niestety ich życie spaprał facet. Kiedy pojawia się dziecko to one przewijają najlepiej, kąpią najlepiej, przytulają najlepiej, usypiają najlepiej, karmią najlepiej, ubierają najlepiej, czyli wychowują najlepiej. Facet za każdym razem robi to źle, ona robi to lepiej, wiec on nie może robić wcale.

Dziewczyno, jeżeli piszę o Tobie to opamiętaj się zanim będzie za późno. Zaciskasz sobie pętlę na szyi. Przede wszystkim, daj sobie pomóc! Nie odbieraj facetowi ojcostwa, a sobie radości z życia. Przecież potrzebujesz czasu dla siebie – rodzicielstwo to nie męczeństwo, a rodzina funkcjonuje dobrze tylko wtedy kiedy dobrze bawią się wszyscy.

Bierz przykład z lwiatek. Te małe blondyneczki wiedzą na czym polega związek i potrafią się dzielić szczęściem rodzicielstwa. Partner pomaga odebrać poród, a potem przejmuje wiele obowiązków dotyczących wychowania potomstwa. Te małpki dobierają się na całe życie i tworzą szczęśliwe rodziny. Kluczem do ich szczęścia jest równowaga w relacjach rodzinnych. Mama i tata są tak samo ważni i po równo dzielą się obowiązkami.

Te małpki już dawno temu odkryły, że przypisywanie określonej roli, obowiązków czy przypinanie łatek ze względu na posiadanie penisa, bądź jego brak, ma destrukcyjny wpływ na relacje rodzinne.

Mam wielkie szczęście żyć z lwiatką i wychowywać naszą cudowną córeczkę. Mieliśmy trudne momenty, ale przetrzymaliśmy wszystko, bo wszystko od początku robimy wspólnie. Dziękuje Ci kochanie za to, że od początku wierzyłaś we mnie jako ojca, że od początku pozwoliłaś mi budować wieź z naszym skarbem.

Oczywiście otoczenie niespecjalnie pomaga nam propagować takie postawy. W sztandarowej polskiej, prawicowej rodzinie w niedzielę na obiad jest rosół, ojciec zarabia, wbija gwoździe i tresuje potomstwo w imię szacunku, rozumianego jako brak możliwości posiadania przez dziecko własnego zdania. Matka też zarabia (w końcu mamy 21. wiek), wychowuje dzieci, sprząta, gotuje, pierze i opiernicza ojca za to, że gwoździe niewbite. Ja takiego związku nie kupuję.

Dla mnie związek to świadomy wybór. Wybieram życie z kobietą, którą kocham i chcę dzielić z nią wszystko – przyjemności i obowiązki, chcę ją wspierać i oczekuję wsparcia. Z przyjemnością ugotuję jej obiad, kiedy ona ogarnia hydraulika. Kiedy pojawiła się Tosia byłem częścią tego cudu. Rodzicielstwo to ciężki kawałek chleba, ale jak każdy facet odczuwam satysfakcję z bycia ojcem kiedy przewijam, karmię, kąpię, uspokajam, kiedy jesteśmy z córka sami, a mama jest w kinie albo u fryzjera. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś mógłby mi to odebrać, dlatego apeluję do wszystkich matek – pozwólcie nam być ojcami! Bycie matką stanie się wtedy dużo prostsze.


Podobało Ci się? Przeczytaj pozostałe teksty Taty Tosi:

Boję się o Ciebie córeczko

Mów mi tato


Ten tekst został wyróżniony w cotygodniowym rankingu najlepszych tekstów rodzicielskich na stronie Mądrzy Rodzice (miejsce 6.). 


You Might Also Like