Kilka tygodni temu zapytałam Was, czy wolicie dłuższe wpisy książkowe z kilkunastoma pozycjami czy krótsze z kilkoma książkami dla dzieci, które polecam. Wybrałyście drugą opcję, więc dziś mam dla Was cztery wyjątkowe książki dla starszaków, które niedawno zagościły w naszej biblioteczce.
Do tego wpisu wybrałam książki dla dzieci w wieku ok. +5 i starszych, nawet sporo starszych :) Tydzień temu opublikowałam wpis z cudownymi książkami dla maluchów (1-3 lata), jeśli jeszcze nie czytałaś, koniecznie zajrzyj: książki interaktywne dla dzieci. Warto! Ale przejdźmy już do naszych nowości dla starszaków.
„Atlas cudów świata” L.Letherland, B.Handicott
Takiego atlasu właśnie brakowało w naszej biblioteczce! Wiedziałam, że go zamówię, jak tylko go zobaczyłam w zapowiedziach wydawnictwa – mam już dwie poprzednie książki z tej serii (Atlas przygód zwierząt i Atlas przygód dinozaurów) i są bardzo dobre. Byłam więc spokojna, że i ta będzie trzymała poziom. Czy tak jest? Jak najbardziej! Powiem więcej, moim zdaniem to najlepszy atlas z tej serii.
Duży format, niezwykłe dopracowanie graficzne i bogata zawartość, pełna faktów i ciekawostek sprawia, że sięgamy po niego prawie codziennie. Wśród pokazanych tu cudów świata znalazły się: Koloseum, Wieża Eiffla, zorza polarna, Sagrada Familia, Dolina Śmierci, Wielki Mur Chiński, Rów Mariański, Machu Picchu, wulkany, piramidy i wiele, wiele więcej!
Warto mieć na półce.
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Dostępna tutaj: Atlas cudów świata
„Ja, miłość. Księga współodczuwania” S.Verde, P.H.Reynolds
Wspaniała książka, która w prostych słowach opowiada o tym, czym jest miłość. Wskazuje na siłę małych gestów, pamięć, obecność, troskę o drugiego człowieka, ale też o siebie. Bo miłość to też troska o siebie, o swoje ciało i ducha – tak często o tym zapominamy, prawda? Książka uczy uważności, delikatności w podejściu do innych, pozwala odkryć miłość w różnych jej przejawach i odpowiednio ją pielęgnować. Polecamy.
Wydawnictwo Mamania
Dostępna tutaj: Ja, miłość. Księga współodczuwania
„Historia kolorów. Jak kolory kształtowały świat” C.Gifford, M.Peintre
Takiej książki chyba jeszcze nie było. „Historia kolorów” to niezwykła wycieczka w czasie i przestrzeni, opowieść o różnych kulturach i wynalazkach. Motywem przewodnim są oczywiście różne specyficzne odcienie kolorystyczne, takie jak ochra żółta, cynober, indygo, czy grynszpan.
Książka jest nie tylko przepiękna kolorystycznie, ale i świetnie napisana – to nie encyklopedyczne opisy ale przystępna opowieść, którą czytamy z ogromną ciekawością. Jak ja lubię tak podaną wiedzę! Perełka!
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Dostępna tutaj: Historia kolorów. Jak kolory kształtowały świat
„Ronja, córka zbójnika” A.Lindgren
Najnowsze wydanie fantastycznej książki Astrid Lindgren. Uwielbiam wracać do jej książek i nie mogę się doczekać, kiedy będę je czytała moim dzieciom. „Ronja, córka zbójnika” to opowieść o dorastaniu, przyjaźni, miłości i wolności. Przede wszystkim jest to jednak powieść przygodowa z wartką akcją, którą czyta się z wypiekami na policzkach i od której ciężko się oderwać.
Ronja, dziecko lasu, córka znanego rozbójnika zaprzyjaźnia się potajemnie z Birkiem, synem herszta konkurencyjnej zbójnickiej bandy. Obie grupy dzieli wieloletnia waśń, jednak dzieciom to nie przeszkadza, choć konsekwencje okażą się poważne. Wszystko się jednak, jak przystało na książkę dla dzieci, dobrze kończy.
To wydanie zostało opatrzone ilustracjami z animacji słynnego studia Ghibli.
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Dostępna tutaj: Ronja, córka zbójnika