WYDARZENIA

Kobiety dla Kobiety w Folwarku Toporzysko

Wyobrażacie sobie 15 blogerek odciętych od Internetu, zasięgu w telefonie, a wieczorem i prądu? 15 powerbanków, 15 aparatów, kamery, statywy, obiektywy, tablety, laptopy, a nawet dron. I brak netu! Wyobrażacie sobie tę panikę w oczach 15 szalonych blogerek?!

Tak rozpoczęła się nasza wesoła wyprawa do Folwarku Toporzysko u stóp Beskidów.

Gdy dostałam zaproszenie do udziału w 2-dniowym projekcie Kobiety dla Kobiety pomyślałam: “Jej, wreszcie się wyśpię!” i ekspresowo potwierdziłam uczestnictwo. Potem przejrzałam listę uczestniczek, program i już wiedziałam, że na co jak na co, ale na spanie nie będzie czasu ;) Ale na pewno będzie genialnie!

Intuicja mnie nie myliła, z czego ogromnie się cieszę. Brak netu i sieci okazały się świetnym przedsmakiem cyfrowego detoksu, który planuję w najbliższym czasie, bardzo polecam! :) Poznałam fantastyczne osoby, uczestniczyłam w questach, jeździłam na koniu, wzięłam udział w sesji coachingowej rozwoju osobistego i różnych warsztatach.

 

Questy – ale o co chodzi???

Pewnie zastanawiacie się co to są te questy. Do niedawna też nie miałam pojęcia. Quest to rodzaj gry terenowej, do której nie trzeba specjalnego przygotowania i moderowania. Wystarczy ulotka wybranego questu lub apka na telefonie i można zaczynać! To świetny sposób na ciekawy spacer z rodziną lub przyjaciółmi, podczas którego rozwiązujemy zagadki, główkujemy i szukamy skarbu. A przy okazji poznajemy najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w okolicy. Skarbem jest ukryta pieczątka, którą odciskamy na ulotce (w apce w formie wirtualnej, ale questy można też wydrukować).

 

Propozycje questów znajdziecie na stronie Questy – Wyprawy odkrywców, pod tym hasłem znajdziecie też apkę mobilną. W łatwy sposób można sprawdzić, czy w okolicy, w której akurat jesteście dostępny jest jakiś quest albo po prostu możecie dać się zainspirować i wyskoczyć na krótką wycieczkę w wolną sobotę lub niedzielę. My na pewno będziemy korzystać z tej formy aktywności na świeżym powietrzu, to dużo ciekawsze niż zwykłe zwiedzanie z przewodnikiem w dłoni!

Podczas blogerskiego eventu miałam przyjemność przetestować dwa questy – po terenie Folwarku Toporzysko (“Z Bachmatem spacer po Folwarku”) oraz w pobliskim Jordanowie (“Traktem solnym przez Jordanów”).

Hopsa na konia!

Uwielbiam próbować nowych rzeczy! Tym razem padło na jazdę konną. Przywdziałam elegancki kask jeździecki i.. hopsa (po schodkach ;)) na konia imieniem Gucio :) Czy bardzo się stresowałam? Lęk wysokości dał o sobie znać, ale adrenalina zrobiła swoje i dałam radę. Choć wiecie, o galopie, czy choćby kłusie nie mogło być mowy. Ot, po prostu siedziałam na koniu prowadzonym przez miłą instruktorkę Folwarku.

Warto dodać, że Folwark Toporzysko ma ciekawą historię, która sięga lat 80. ubiegłego wieku, kiedy to stało tu skromne schronisko. Aktualnie teren Folwarku jest bardzo duży, obejmuje wiele zabudowań, stajni, pastwisk i oczywiście pensjonat. Nie liczyłam, ale koni jest tu podobno ponad 50! Panuje niesamowita atmosfera, spokój, taka sielskość, której próżno szukać w mieście. Chciałabym tu jeszcze kiedyś przyjechać, tym razem całą rodziną.

 

Wgłąb siebie, swojego aparatu i… bloga

Kolejnymi mocnymi punktami wydarzenia były warsztaty. Na pierwszy ogień poszła sesja coachingowa z użyciem metody Points of You z psychologiem Dominiką Jarosz (motiv8). Nie brakowało wzruszeń i postanowień, ale wiecie, co w Vegas, to w Vegas, nie mogę zdradzać szczegółów ;) Powiem Wam tylko, że ja bardzo lubię uczestniczyć w takich warsztatach, zawsze się angażuję, bo uważam, że każde szczere spojrzenie wgłąb siebie może skutkować pozytywnymi zmianami.

Kolejne dwa warsztaty koncentrowały się na zagadnieniach bardziej merytorycznych – team 2fotografki zdradzał nam tajniki fotografii, a Ania z bloga Nieidealna Anna z niepowtarzalną ekspresją opowiedziałam nam o tym, jak osiągnęła sukces w blogowaniu. Wystąpienie Ani Chomiak to był sztos, naprawdę! Ta kobieta inspiruje, motywuje i zaraża taką pozytywną energią, że nowe pomysły same wskakują do głowy.

 

Ściskam i pozdrawiam wszystkie uczestniczki i naszego rodzynka :D
Niezłe Ziółko My Lifestyle CzekoAda
 TABAyKA Mama Cukiereczki Yakie Fayne Mama na Tropie Mama Trójki Nieidealnaanna Jaśkowe Klimaty Turkusowa Kropka Kinka Dobrze Wydane 52weekendy MJDron

 

No i jak to z tym spaniem było…

Kto by myślał o spaniu, gdy wokół tyle fantastycznych osób! Wieczorem tematy nam się nie kończyły, jak to zwykle bywa przy doborowym towarzystwie. Niepostrzeżenie wieczór zamienił się w noc, a noc w świt…

Serdecznie dziękuję za zaproszenie organizatorom spotkania (przede wszystkim Klaudii, która włożyła w ten projekt mnóstwo serca!), sponsorom i partnerom wydarzenia. Pełną listę znajdziecie pod plakatem.

Chciałabym Was jeszcze zachęcić do charytatywnych licytacji na rzecz podopiecznych Fundacji 3-4-Start –> KLIK. Możecie wylicytować naprawdę fajne zabawki i książki dla dzieci, a przy okazji pomóc.

#kobietydlakobiety

 

PS. A tu ciężka blogerska praca – rozdaję autografy ;)

Partner Strategiczny:
Partnerzy merytoryczni:
Prelekcja – Anna Chomiak z bloga Nieidealnaanna
Warsztaty fotograficzne 2fotografki.pl
Słodki poczęstunek:
Partnerzy kluczowi:
Z miłości do natury Plantwear
Z miłości do słodkości Choccolisimo
Z miłości do podróży MapkaZdrapka
Z miłości do książek Taniaksiążka.pl
Z miłości do gier planszowych Rebel.pl
Z miłości do klocków i kreatywnej zabawy KlockiBlocki
Z miłości do dzieci i kart Fabryka Kart Trefl Joker Line
Z miłości do musli i pełnych zbóż MIXit.pl
Akcję wspierali:
Partnerzy honorowi wspierający licytacje charytatywne:
Plakat: Utalentowana Ania Rysunki Anny L
Fotoreportaż: Team2fotografki.pl
Film z drona: Marcin Jędral z MJDron

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    TOP 7 w październiku. Newsy, newsy! Co z blogiem? - MamaCarla.pl
    29 października 2018 at 08:13

    […] opowiadałam Wam o fantastycznym spotkaniu blogerek pod Krakowem Kobiety dla Kobiety. Te dwa dni pozwoliły mi odetchnąć i przemyśleć kilka kwestii, jednak po powrocie musiałam […]

  • Leave a Reply