MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM POLECANE

KREATYWNE STREFY ZABAW DLA DZIECI W GALERII MŁOCINY

Strefy zabaw dla dzieci w Galerii Młociny to kolejny jasny punkcik na mapie warszawskich miejsc przyjaznych dzieciom. To świetnie zaprojektowana przestrzeń, która pobudza wyobraźnię i… pozwala się wyszaleć :)

Rzadko zabieramy dzieci na zakupy. Zwykle się nudzą, marudzą, zresztą wcale się nie dziwię – co może być fajnego dla dziecka w oglądaniu ubrań?

Do Galerii Młociny wybraliśmy się zachęceni pozytywnymi opiniami o atrakcjach dla dzieci, które często są tu organizowane. Niedawno zakończyła się podobno świetna wystawa interaktywna Neuroland, a aktualnie trwa inna akcja dla dzieci – Alle Balloon! czyli loty balonem pod sam dach Galerii! Na stałe działa też Ogródek Zabaw dla dzieci, który zrobił na nas największe wrażenie (spędziliśmy tam 1,5-godziny!) i multimedialna strefa Kids Play, z której też nie było łatwo wyciągnąć dzieciaki.

Sprawdźcie całą ofertę atrakcji dla dzieci w Ogrodzie Zabaw. Naprawdę jest w czym wybierać! Zresztą, zobaczcie sami, to był wyjątkowo udany dzień, nie tylko dla dzieci, ale i dla nas – mogliśmy przez chwilę wypocząć.

Ogródek Zabaw dla dzieci w Galerii Młociny

Ogródek Zabaw dla dzieci znajduje się na tarasie Galerii Młociny na poziomie 2 i jest oczywiście bezpłatny. Cała przestrzeń tarasu już na wejściu robi ogromne wrażenie – drewniane alejki, zróżnicowana zieleń, leżaki i oczywiście niesamowita rzeźba projektu Studio Izabela Bołoz, która tworzy najbardziej kreatywną przestrzeń do zabawy dla dzieci, jaką widziałam w galeriach handlowych.

Cała instalacja to tak naprawdę gigantycznych rozmiarów żółte wiadro z wylewającą się niebieską farbą, która tworzy zjeżdżalnię. Po drugiej stronie znajduje się drabinka do wspinania oraz kleksy farby, po których można skakać i grać w klasy. Nieopodal znajdziemy wielki pędzel, na który wspinają się maluchy. Cała przestrzeń placu ma miękką nawierzchnię, która amortyzuje upadki.

Dla rodziców ustawiono sporo leżaków, z których można obserwować zabawy dzieci. W Hali Hutnik, z której wchodzi się do Ogródka Zabaw znajduje się strefa gastronomiczna, z której można sobie przynieść pyszną mrożoną kawę i relaksować się na leżaczku w przerwie miedzy zakupami. No chyba że ma się takiego małego łazika jak Hela, za którym trzeba wszędzie biegać ;)

Multimedialna strefa Kids Play

Kolejna bezpłatna atrakcja i miejsce, w którym dzieci mogą poszaleć, a rodzice odpocząć i coś zjeść przy stolikach wokoło. Strefa Kids Play znajduje się już pod dachem, również na poziomie 2.

Pełno tu miękkich poduch i elementów do budowania, skakania, wspinania się – wszystko zależy od pomysłów dzieci. Tosia ustawiała kolorowe bryły tak, aby tworzyły labirynt, Hela doskonaliła wspinanie się i rozrzucanie. Dziewczynki razem malowały po dotykowym ekranie, Tosia rozwiązywała quizy i poznawała nowe angielskie słówka.

Bardzo ciekawa jest też mata reagująca na nacisk stópek, Helenka chodziła po niej jak zahipnotyzowana ;)

Lot balonem w Galerii Młociny!

Udało nam się załapać na jeszcze jedną atrakcję w Galerii Młociny – lot balonem pod sam dach! Gdy tylko Tosia zobaczyła ogromny balon, a w jego gondoli dziecko, nie było mowy, żeby to odpuściła. Na szczęście kolejka nie była zbyt długa – stałyśmy ok. 20 min, potem ważenie (atrakcja dostępna jest tylko dla dzieci do 27 kg) i siup do góry! Radość dziecka nie do opisania :)

Balon umiejscowiony jest w samym środku galerii, na poziomie 0, nie sposób go przegapić :) Atrakcja „Alle Ballooon!” jest oczywiście bezpłatna i trwa do 28. czerwca. Sam lot nie trwa długo, może 2-3 minuty, ale mam wrażenie, że jest to jedno z tych przeżyć, które pozostaje z dzieckiem na długo. Tosia codziennie go wspomina i opowiada wszystkim o swojej przygodzie.

Wkrótce otwarcie kolejnej strefy dla dzieci – Bajkowego Labiryntu, który też zapowiada się bardzo ciekawie – będą tam tunele, zjeżdżalnie, trampolina i atrakcja o intrygującej nazwie ninja park. Na pewno przetestujemy! Tam też będzie można zostawić dzieci (od 3. rż) pod opieką animatorek, a także wyprawić urodziny.

Na terenie Galerii Młociny, na poziomie 1 prężnie działa też fundacja Jestem Mamą, która organizuje różnorodne warsztaty dla dzieci i rodziców. W środku dostępna jest też bawialnia dla maluszków.

Galeria Młociny, Zgrupowania AK Kampinos 15, 01-943 Warszawa


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz