ZDROWIE

Bezpłatne wideochaty online z ekspertami – #zostańwdomu i zadaj pytanie

porozmawiajmyotwarcie

Czy wiesz, że w najbliższych dniach możesz bezpłatnie odbyć wideokonsultację z ginekologiem, lekarzem rodzinnym i farmaceutą? Wystarczy, że zadasz dowolne pytania, a z pewnością dostaniesz fachowe odpowiedzi. Nie martw się, cała rozmowa jest poufna.  Jak to zrobić?

Koronawirus zamknął nas w domach, przesunął większość kontrolnych wizyt na bliżej nieokreśloną przyszłość, pozostawił w niepewności. Ale życie toczy się dalej, pojawiają się rożne pytania i dolegliwości, często zbyt błahe, by ryzykować wyjściem z domu i szukaniem lekarzy dyżurujących w gabinetach, ale nie dające o sobie zapomnieć. Co robić? Szukać odpowiedzi u wujka Google i na forach? Nie polecam, tak można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Czekać? Nie zawsze można, nie zawsze warto. 

Bezpłatne wideokonsultacje z ginekologiem, lekarzem rodzinnym i farmaceutą

Gdy tylko usłyszałam o bezpłatnych wideokonsultacjach ze specjalistami (ginekologiem, lekarzem rodzinnym i farmaceutą) wiedziałam, że muszę jak najszybciej Ci o nich powiedzieć. Może właśnie nurtują Cię jakieś pytania, wątpliwości i skorzystasz z tej akcji? Wystarczy w wyznaczonym terminie zdzwonić się ze specjalistą na Skype lub Messengerze, można też wysłać pytanie na maila. Wszystkie szczegóły znajdziesz w wydarzeniu na FB: TUTAJ.

Ta świetna akcja to część VI edycji programu „Recepta na Sukces”, organizowanej przez firmę Gedeon Richter Polska. Tym razem hasłem przewodnim jest #porozmawiajmyOtwarcie. Za chwilę Ci napiszę, dlaczego ta idea jest mi tak bliska. Najbliższe dyżury zaplanowane są następująco:

dyżur ginekolożki: 17.04 (piątek) 17:00 – 19:00

dyżur lekarza rodzinnego: 14.04 (wtorek) 17:00 – 19:00 oraz 16.04 (czwartek) 19:00 – 21:00

dyżur farmaceutki: 15.04 (środa) 19:00 – 21:00

Rozmowy są objęte tajemnicą lekarską i aptekarską.

Nie ma głupich pytań #porozmawiajmyotwarcie

Przy okazji chciałam zwrócić uwagę na drugi aspekt takich konsultacji online – to też szansa, żeby porozmawiać ze specjalistą o problemach, dolegliwościach, o których czasem trudno nam mówić twarzą w twarz. Otwartość w kontaktach z lekarzami jest najważniejsza. Warto przełamać wstyd, niepewność – najtrudniejszy jest pierwszy krok. Lekarzowi lepiej powiedzieć za dużo niż za mało. Nigdy nie wiesz, czy to, o czym powiesz, z pozoru błahy problem, nie okaże się kluczowy do poprawy Twojego samopoczucia i zdrowia, do odpowiedniego dobrania leków. 

Dostałam nauczkę na całe życie

Wiem, co mówię. Kilkanaście lat temu byłam młodziutką kobietą i tak się krępowałam rozmów ze swoim ginekologiem, że przez wiele miesięcy nie wspomniałam mu o tym, co mnie trapiło. Byłam przekonana, że to tak naprawdę nic ważnego i nie ma związku z lekami, które przyjmowałam. Brałam wtedy swoje pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne i teoretycznie wszystko było ok – nie tyłam, nie miałam migren, żadnych bóli, nudności, plamień.

Miałam za to mniej energii, ciągle czułam się zmęczona, bez życia, z libido też nie było najlepiej. Gdy w końcu, po wielu miesiącach, zdobyłam się na odwagę i powiedziałam o tym lekarzowi, okazało się, że to kwestia moich tabletek. Po ich zmianie czułam się jak nowo narodzona. Nie mogłam uwierzyć, że przez brak otwartości w rozmowie zafundowałam sobie tyle czasu obniżonego nastroju. A wystarczyło kilka słów i sprawa załatwiona. Myślę, że dostałam nauczkę na całe życie. Od tamtej pory zawsze mówię lekarzom wprost o wszystkich co może (choć nie musi) mieć znaczenie.

O co chciałabyś spytać lekarza lub farmaceutę?

Czasem coś wydaje nam się mało ważne, niezwiązane ze specjalizacją lekarza, z którym rozmawiamy, więc pomijamy to, przemilczamy. A to błąd. Warto rozmawiać z lekarzami i farmaceutami otwarcie, zadawać pytania, które nas nurtują, a wstyd schować głęboko do kieszeni. Zastanów się, czy jest jakieś pytanie, które chciałabyś zadać ginekologowi lub lekarzowi rodzinnemu, a może jakaś wątpliwość, którą mógłby rozwiać farmaceuta? Dołącz do wydarzenia na FB Porozmawiajmy otwarcie – lekarz i farmaceuta bezpłatnie online! połącz się ze specjalistą podczas dyżuru online lub wyślij maila, #zostańwdomu i miej spokojniejszą głowę.

Wpis powstał w ramach akcji #porozmawiajmyotwarcie


Mogą Ci się spodobać

Brak komentarzy

    Zostaw komentarz