KSIĄŻKI KARTONOWE

7 genialnych książek kartonowych dla dzieci

Ranyjulek, nie nadążam z tymi cudownymi nowościami dla dzieci! Ostatnio tyle wychodzi rewelacyjnych książek dla dzieci, że mogłabym pisać o nich co tydzień ;) Ostatnio polecałam Wam świetne nowe gry dla 2-latków oraz starszych dzieci, a dziś pora na książki kartonowe dla maluchów, które skradły nasze serca.

Tym razem nie wszystkie to nowości!

Urodziny misia, D.Migda, G.Cichowska

Oto miś, miś ma urodziny dziś :) I zaprasza na swoje przyjęcie wszystkie dzieci. „Urodziny misia” to świetna, interaktywna książka z kartonowymi stronami, która zachęca dzieci do zaangażowania i zabawy. Zadań dla dziecka jest naprawdę dużo – pukamy do drzwi, nadmuchujemy balony, włączamy muzykę, śpiewamy „sto lat”, karmimy misia tortem i wiele, wiele więcej. Dzieci świetnie się bawią, jak przystało na przyjęcie urodzinowe :)

Niedawno odbyła się uroczysta premiera tej książki (zorganizowana przez Anię z nieidealnaanna.com), na którą zabrałam Tosię. Wspaniale się razem bawiłyśmy, a ja miałam dodatkowo przyjemność uczestniczyć w panelu dyskusyjnym o wpływie sztuki na rozwój dzieci. Temat świetnie się wpisuje w premierę „Urodzin misia”, bo – zobacz sama – ilustracje to dzieła na najwyższym poziomie.

Bardzo polecam!

Wydawnictwo Kinderkulka

Dostępna tutaj: Urodziny misia

Ta książka jest psem, L.Clerici i Ta książka jest kotem, S.Borando

Rewelacyjne, aktywnościowe książki dla dzieci, które czytamy wiele razy dziennie. Zawsze obowiązkowo obie, bo każda z moich córek chwyta jedną i nie może się doczekać swojej kolejki. A jest na co czekać :) Czytanie tych książek to jedno wielkie mizianie, głaskanie, drapanie zwierzaków, co bardzo doceniają dzieci w domu, w którym na co dzień nie ma zwierząt.

Z początku trochę się bałam, czy te książki nie rozbudzą w nich pragnienia posiadania psa lub kota, ale tak się nie stało, na szczęście ;) Tosi i Helence wielką frajdę sprawiają zabawy z książką, potem spokojnie wracają do innych zajęć.

„Ta książka jest psem” i „Ta książka jest kotem” są napisane z dużym humorem i przymrużeniem oka, ilustracje przyciągają wzrok i nie sposób się nie uśmiechnąć do książkowych zwierzaków. U nas hit!

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępne tutaj:

Ta książka jest psem

Ta książka jest kotem

Śpij, króliczku i Do kąpieli, króliczku, J.Mühle

Książki o króliczku weszły do naszego rytuału usypiania Helenki. Co wieczór powtarzamy ten schemat: kąpiel, kolacja, mycie ząbków, czytanie, zasypianie. Dzięki książce „Do kąpieli, króliczku” udało nam się przekonać naszego malucha do mycia włosów bez protestów, a „Śpij, króliczku” fajnie wycisza przed snem.

Obie książki mają kartonowe strony i przejrzysty układ graficzny. Z każdej strony spogląda na nas sympatyczny króliczek i zachęca do różnych aktywności związanych z kąpielą oraz zasypianiem – wołanie króliczka do kąpieli, mycie głowy, wycieranie, suszenie (z tym jest u nas sporo śmiechu ;) ), przebieranie, głaskanie, drapanie w uszko, buziaki… Helenka uwielbia te zabawy, książki znamy już na pamięć. Bardzo polecam!

Wydawnictwo Dwie Siostry

Dostępne tutaj:

Śpij, króliczku

Do kąpieli, króliczku

„Śpij, króliczku”

„Do kąpieli, króliczku”

seria Kicia Kocia i Nunuś, A.Głowińska

Kicię Kocię na pewno znasz – a kartonowe książeczki dla młodszych dzieci z przygodami Kici Koci i jej młodszego braciszka Nunusia? My odkryliśmy je już jakiś czas temu, ale do tej pory pokazałam tylko jedną część na blogu. Czas to zmienić! Pokażę Ci dziś aż 6 książek z serii – i serio – polecam wszystkie! Moja Helenka uwielbia te kartonówki, nie ma dnia, żebyśmy nie czytały kilku z nich.

W ostatnich tygodniach szczególnie często wracamy do „Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku” – w bardzo przystępny i ciekawy sposób zachęca dzieci do prób korzystania z nocnika. „W kąpieli” oswaja temat mycia głowy, pomaga przy wypracowaniu wieczornej rutyny. Przed snem czytamy też zawsze część „Pora spać”, w której Kicia Kocia układa do snu Nunusia, pomaga przy wieczornych czynnościach i śpiewa kołysankę.

„Na spacerze” zachęca do powtarzania prostych słów po Nunusiu i przywołuje sytuacje i miejsca znane dziecku z codziennych spacerów. Kolejną książeczką, którą bardzo lubimy jest „Kochamy”, pokazująca siłę siostrzanej i braterskiej miłości oraz przyjaźni. Przy odsmoczkowaniu posiłkowaliśmy się świetną częścią „Pa, pa, smoczku”. Nunuś zauważa, że smoczek przeszkadza mu w śpiewaniu, jedzeniu, mówieniu i śpiewaniu. Widzi, że dzieci w piaskownicy są już duzi i nie mają smoczków – i też tak chce. Pewnego dnia czuje się gotowy do pożegnania ze smoczkiem.

Rewelacyjna seria dla maluchów!

Wydawnictwo Media Rodzina

Dostępne tutaj:

Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku

Kicia Kocia i Nunuś. Pa, pa, smoczku!

Kicia Kocia i Nunuś. Pora spać

Kicia Kocia i Nunuś. Kochamy!

Kicia Kocia i Nunuś. Na spacerze

Kicia Kocia i Nunuś. W kąpieli

Rok na ulicy Czereśniowej, R.S.Berner

Wyjątkowe wydanie ulicy Czereśniowej – gratka dla wszystkich małych fanów tej serii, a zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie mają książek z tej serii. „Rok na ulicy Czereśniowej” to zbiorcze wydanie do tej pory osobno wydawanych części: Zima, Wiosna, Lato, Jesień i Noc na ulicy Czereśniowej. Zawartość książek jest taka sama, tylko format nieco mniejszy. Jeśli więc nie macie jeszcze tych książek, „Rok na ulicy Czereśniowej” jest świetnym pomysłem na uzupełnienie dziecięcej biblioteczki, w dodatku w bardzo dobrej cenie.

Moje dziewczynki uwielbiają śledzić przygody mieszkańców ulicy Czereśniowej – i to zarówno 2-letnia Helenka, jak i niespełna 6-letnia Tosia. Przyznam, że mnie też bardzo wciągają te historie. Szczególnie fajnie jest śledzić jak wątki bohaterów zmieniają się w ciągu roku.

Bardzo, bardzo polecam!

Wydawnictwo Dwie Siostry

Dostępna tutaj: Rok na ulicy Czereśniowej

A teraz małe porównanie pojedynczej części Czereśniowej i zbiorczego wydania:

Na placu budowy. Zawody, maszyny i pojazdy, P. Knorr, D. Gobel

I na koniec jeszcze cieplutka nowość z wydawnictwo Babaryba, która szturmem wdarła się na listę naszych książkowych hitów. Bardzo lubimy tę serię kartonowych książek do oglądania i opowiadania. Tym razem przenosimy się na plac budowy i stopniowo, strona po stronie, obserwujemy jak powstaje nowy budynek. Widzimy pracę całej ekipy budowlanej, maszyny i pojazdy w akcji oraz finalny efekt pracy.

Jeśli masz w domu małego fana lub fankę klimatów budowlanych, koniecznie zwróć uwagę na tę książkę – jest naprawdę genialna!

Wydawnictwo Babaryba

Dostępna tutaj: Na placu budowy. Zawody, maszyny i pojazdy


Mogą Ci się spodobać