MACIERZYŃSTWO

Nie idę na skróty. #jestemuczciwy

Czasem tak by się chciało… Dostać wszystko. Wygrać miliony, sławę i lans. Nie narobić się. Czasem? Codziennie marzę o wygranej w totka, która tak cudnie by mi wszystko uprościła. Poukładała.

Czasem spoglądam na Ciebie, osobę, która teoretycznie ma wszystko – rodzinę jak z obrazka, prześliczny domek pod miastem, pięknego suv-a, furę kasy i idealną pracę dla funu, czy dla idei. Zazdroszczę. Po chwili pojawia się jednak refleksja.

No i co z tego?

Masz, bo sam na to zapracowałeś. Masz, bo jesteś dilerem narkotyków, tfu, samochodów. Masz, bo dostałeś od rodziców.

No i co z tego?

Tak na prawdę mam to gdzieś. Serio. Z Bogiem, krzyżyk na drogę. Nie życzę Ci źle, nie marzę o tym, żeby Ci się powinęła noga. Mi nie przybędzie, gdy Ty stracisz. A nawet jeśli by tak miało być, to ja tak nie chcę. Dziękuję bardzo.

Nie chcę iść na skróty. Nie chcę zawdzięczać czegokolwiek Twojej porażce. Nie chcę, żeby mój sukces był okupiony choć jedną łzą Twojego dziecka.

Staram się żyć uczciwie, zgodnie z samą sobą, swoimi poglądami, swoim wewnętrznym ja, które często mi podsuwa myśli i rozwiązania, które są trudne i niewdzięczne, a jednak z perspektywy czasu okazują się jedynymi właściwymi. Ostatnio szczególnie wsłuchuję się w ten głos i w bólu, trudzie, przełamując tabu, strach i nie zważając na łzy (jak się później okazuje – oczyszczające i bardzo potrzebne) prę naprzód. Ku prostszemu, uczciwszemu życiu.

Jasne, chętnie przygarnę milion w totka, czy mieszkanie po nieznanym krewnym, ale takie rzeczy pozostaną pewnie na zawsze w sferze mrzonek. W prawdziwym życiu nie chcę iść na skróty, chcę wszystko osiągnąć uczciwie, swoją własną pracą. Chcę kiedyś usiąść przed kominkiem z wnukami i opowiedzieć im o moim życiu bez niewygodnych pauz, przemilczeń i wykrętów. Uczciwie. Prawdziwie.

Pragnę dawać mojej córce dobry przykład, tak żeby jej mały głosik w głowie też podpowiadał te dobre rozwiązania, a nie te łatwe. Wierzę w to, że tylko żyjąc uczciwie żyjemy naprawdę, tylko nie idąc na skróty zapewniamy sobie i naszym dzieciom spokojne, pogodne wspomnienia, dumę oraz wiarę w innych ludzi i cały ten świat.


Tym tekstem przyłączam się do akcji Magdy z bloga Motheratorka.pl #jestemuczciwy. Powiedz to i Ty! Głośno i wyraźnie, niech ten pozytywny komunikat pójdzie w świat.

 

You Might Also Like