BIBLIOTECZKA

Najpiękniejsze książki dla dzieci o mamie

Dzień Matki już za chwilę. Z tej okazji przygotowałam dla Was zestawienie najpiękniejszych książek o mamie i macierzyństwie z naszej biblioteczki. Ponad połowa z nich to fantastyczne nowości, a pozostałe to perełki z TOP10 wszechczasów!

 

„Mama” H. Delforge, Q. Greban

Absolutnie przepiękna książka dla każdej mamy i każdego dziecka.

Momentami zabawna i lekka, częściej wzruszająca i skłaniająca do przemyśleń, mądra, ciepła i pełna emocji. Niesamowite ilustracje odpowiadają wyznaniom mam z różnych czasów, środowisk i kultur. Każda mama jest inna, ma inny bagaż doświadczeń i przekonań, ale łączy je jedno – pragnienie zapewnienia swoim dzieciom bezpieczeństwa, czułości i bliskości.

W słowie „mama” zawiera się tak wiele, a książka pokazuje zarówno tą różnorodność, jak i to, co scala mamy na wszystkich kontynentach.

Wydawnictwo Media Rodzina

Do kupienia TUTAJ

„Super M” D. Ryski

Dzieci uwielbiają superbohaterów. A co jakby im pokazać i udowodnić, że mają jednego we własnym domu? A właściwie Superbohaterkę, Super M – super mamę! Bo przecież każda z nas jest superbohaterką – potrafimy być w wielu miejscach naraz, wszystko naprawić, nauczyć magicznych sztuczek, zawsze pomóc! Wieczorami poskramiamy złe moce, które czają się pod łóżeczkiem, a w dzień pędzimy z prędkością światła, by wszystko ogarnąć 🙂

Tak, Super M to mama!

Wydawnictwo Babaryba

Do kupienia TUTAJ

 

„Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie” R. D. Reguera

Pamiętacie Babcie od A do Z i Dziadkowie od A do Z? Teraz przyszła pora na mamy! Nowość wydawnictwa Debit to zabawny katalog przeróżnych typów matek, oczywiście z duuużym przymrużeniem oka do przeglądania, kartkowania, czytania i na poprawę humoru. Czego tu nie ma! Oprócz takich perełek jak Mama Może się Przyda, Mama Kwoka, Mama Cztery Posiłki Dziennie, Mama Pogromczyni Smutków, czy Mama Minimum Trojaczki, pobuszujemy w torebkach i lodówkach każdej z nich, sprawdzimy w jakiej dyscyplinie olimpijskiej należy nam się złoty medal, będziemy podziwiać najlepsze mamine wynalazki.

A na końcu… specjalny test nam powie jakim typem matki jesteśmy my! A wiecie co jest najfajniejsze? Tu nie ma złych odpowiedzi, bo każda mama jest najlepsza dla swojego dziecka!

Wydawnictwo Debit

Do kupienia TUTAJ

 

„Moja mama” M. Itoïz

Urocza historia mamy i synka oraz ich wieczornego rytuału. Maluch paluszkiem „zabiera” kolory z kołderki i „maluje” swoją mamusię, która raz jest lampartem, raz Indianką, lwicą, a nawet gwiazdą rocka 🙂 Pełna czułości zabawa ich zbliża, jednocześnie pobudzając wyobraźnię i kreatywność dziecka. Książka jest idealna do wieczornego usypiania dzieciaczków. Przetestowane!

Wydawnictwo Babaryba

Do kupienia TUTAJ

 

A teraz trzy książki z naszej biblioteczki, które mamy i kochamy już od dłuższego czasu. Dlatego też o nich napiszę Wam tylko kilka słów, dłuższe recenzje podlinkuję.

 

„Miłość” A. Desbordes, P. Martin

Cudowna, przepiękna, wzruszająca opowieść o sile matczynej miłości. Gdybym miała stworzyć TOP 10 książek dla dzieci w naszej biblioteczce – „Miłość” Astrid Desbordes miałaby zapewnione miejsce bez cienia wahania. Perełka, must have, cuuudo!

Recenzja książki „Miłość” A. Desbordes, P. Martin

Wydawnictwo Entliczek

Do kupienia TUTAJ

 

„Uśmiech dla żabki” P. Wechterowicz, E. Dziubak

A to druga książka, którą bez zastanowienia natychmiast dodałabym do TOP 10 naszych naj-naj-najwspanialszych książek dla dzieci. Ciekawa, niezwykle oryginalna opowieść o mamie żabce, która poprzez przyjaznych mieszkańców lasu przesyła czuły, matczyny uśmiech swojej zasmuconej córeczce. Ciągle wracamy do tej wyjątkowej historii i nigdy nie mamy dosyć. Uwielbiam!

Recenzja książki „Uśmiech dla żabki” P. Wechterowicz, E. Dziubak

Wydawnictwo Ezop

Do kupienia TUTAJ

 

„Jak mama została Indianką” U. Stark, M. Lepp

Zabawna, lekka, ale i wzruszająca, mądra książka o marzeniach, wolności, beztrosce i o tym, że mama jest nie tylko od smażenia kotletów 😉 Mama może być też wspaniałym kompanem, przyjacielem, towarzyszem zwariowanych wypraw, po prostu „klawą babką”! 🙂

Recenzja książki „Jak mama została Indianką”

Wydawnictwo Zakamarki

Do kupienia TUTAJ

You Might Also Like