MOIM ZDANIEM

Mój rok 2016 – blogowo. Najlepsze wpisy i projekty!

Kilka dni temu podzieliłam się z Wami swoimi największymi sukcesami i porażkami w 2016 roku, tym co dobrego mnie spotkało i generalnie jak mi upłynął ten czas w sferze prywatnej. Zdradziłam też moje plany na 2017!

Teraz nadszedł czas na podsumowanie blogowe 2016 roku, garść statystyk i oczywiście najważniejsze i najpopularniejsze teksty ubiegłego roku.

Rok zaczął się intensywnie kilkoma projektami. Jestem dumna przede wszystkim z akcji, którą zorganizowałam pod hasłem Mama się bada, zachęcającej kobiety do regularnego kontrolowania stanu zdrowia i wykonania badań profilaktycznych. Do akcji przyłączyło się kilkadziesiąt blogerek, 19 z nich napisało własne teksty pod hasłem #mamasiębada. Rezultaty projektu przerosły moje najśmielsze marzenia i oczekiwania – dostałam mnóstwo sygnałów, że zapisałyście się do lekarza, wykonałyście zaległe badania, zajęłyście się swoim zdrowiem, przeczytałam wiele Waszych historii, polały się łzy… Podsumowanie akcji wraz z tekstami innych blogerek znajdziecie tutaj.

2016 rok to również projekt kulinarny (BLW) współtworzony z Martą z Nelove.pl (Marta, wróć do blogowania!) o wiele znaczącej nazwie Matka niejadka. W ramach tego projektu powstało 16 wpisów z prostymi przepisami na smaczne i zdrowe dania dla całej rodziny. Wszystkie moje teksty możecie znaleźć tutaj, polecam Wam zwłaszcza nasz hicior rozgrzewający krupnik jęczmienno-jaglany.

Rozpoczęłam też cykl z książkami dla dzieci Biblioteczka 2-latka, w ramach którego ukazało się dotychczas 6 wpisów z 44 książkowymi hitami dla dzieci w wieku 2+. Seria cieszy się Waszym dużym zainteresowaniem, więc na pewno będę ją kontynuować. Mam już przygotowane książki do kolejnych dwóch wpisów, tylko w obecnym mieszkaniu mam tak ciemno, że trudno mi zrobić sensowne zdjęcia…

Planuję też cykl z grami dla dzieci, mam nadzieję, że Wam się spodoba.

 

W 2016 roku opublikowałam 75 wpisów, średnio 6 miesięcznie. Blog odwiedziło 186 303 unikalnych użytkowników. 32% zagląda regularnie, co bardzo mnie cieszy!

A teraz NAJ z naj 🙂

 

NAJPOPULARNIEJSZE TEKSTY 2016 ROKU:

 1. Jakie zabawki warto kupić na Gwiazdkę w Lidlu?
 2. Nie mów tego mojemu dziecku! TOP 15
 3. Nie mów tego matce! TOP 15
 4. 10 prezentów na Święta dla dziecka first minute
 5. 10 najlepszych prezentów dla Babci i Dziadka. INSPIRACJE
 6. 10 domowych sposobów na katar u dzieci
 7. Mój sposób na budowanie odporności dziecka jesienią

Jak widać inspiracje prezentowe cieszą się Waszym dużym zainteresowaniem. Cieszę się, bo przygotowanie tych zestawień zajmuje mi zawsze sporo czasu – przecież muszę dla Was wybrać to co najlepsze!

 

NAJWAŻNIEJSZE WPISY 2016 ROKU:

W tej grupie na pewno powinny się znaleźć też dwie petardy, czyli Nie mów tego mojemu dziecku i Nie mów tego matce oraz bardzo ważny wpis promujący akcję Mama się bada (link na początku wpisu), nie będę się jednak powtarzać.

 1. Nie mów mi, że będzie ciężej (bo i tak Ci nie uwierzę!)
 2. Kto ma dość Twojego karmienia piersią?
 3. High-need baby. Macierzyństwo w wersji hard
 4. Rodzicielstwo bliskości 30 lat temu w praktyce
 5. Jak łagodnie odstawić dziecko od piersi?

Nadrabiacie zaległości? 🙂

Mam wiele blogowych planów na 2017 rok, na pewno zamierzam kontynuować Biblioteczkę 2-latka (zaraz 3-latka!), pojawi się cykl o grach, nie tylko dla dzieci, jak zawsze pokażę Wam też na pewno sporo fajnych zabawek. Zastanawiam się nad serią wpisów o szukaniu, kupowaniu i wykańczaniu mieszkania z dzieckiem u boku – chciałybyście poczytać o naszych perypetiach?

You Might Also Like