BIBLIOTECZKA

Nie mieszczą Ci się książki w domu? Wymień się!

Myśląc o swoim wymarzonym domu zawsze wyobrażałam sobie ogromną biblioteczkę pełną książek, które przeczytałam, które mam zamiar przeczytać albo które z różnych względów po prostu chcę mieć. Uważałam, że dom bez przynajmniej kilku regałów ciekawych książek jest pusty.

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłam po przeprowadzce do mieszkania, w którym wreszcie mam mnóstwo przestrzeni nie był jednak zakup nowych regałów, ale… postanowienie  solidnej redukcji ilości książek.

Plan jak na mnie, nałogową książkoholiczkę i „książkokupnoholiczkę” dość nieoczekiwany i wywrotny. Dlaczego? Na to pytanie jest kilka odpowiedzi.

Na pewno wpływ na to miało kilka książek o minimalizmie, które ostatnio przeczytałam, przede wszystkim „Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce” Katarzyny Kędzierskiej (autorki bloga simplicite.pl). Poczułam, że posiadanie ogromnej ilości książek na półkach wcale nie sprawia mi przyjemności. Wbrew przeciwnie, do wielu książek nie chcę już wracać, część wzbudza we mnie wyrzuty sumienia, że ich jeszcze nie przeczytałam (a wcale nie mam na to ochoty), inne kojarzą się z trudnymi egzaminami na studiach. Z niektórymi książkami nie jest łatwo mi się rozstać, ale widok uginających się półek jakoś tak mnie również… przygniata.

Potrzebuję przestrzeni, lekkości, oddechu. Zauważyłam, że lepiej czuję się w salonie mojej przyjaciółki, która po przeprowadzce mocno zredukowała swoją kolekcję książek, zostawiając tylko te ulubione. Do takiej redukcji jeszcze mi bardzo daleko, ale walczę 😉

Ostatnio sprzedałam kilkanaście książek na Allegro, ale przecież muszę też mieć coś nowego do czytania! I tu z nieba mi spadły Magda i Dagmara ze swoją akcją wymiany książek.

Zasady są banalnie proste – publikujemy listy swoich książek na wymianę i… wymieniamy się 🙂 Pełną listę blogerów znajdziecie na blogu Magdy (KLIK) i Dagmary (KLIK), ale w zabawie mogą uczestniczyć też nie-blogerzy, po prostu publikując w komentarzach lub dedykowanym wydarzeniu na FB (KLIK) swoje stosiki na wymianę.

Moją listę znajdziecie poniżej, jeśli macie ochotę na którąś z moich książek, dajcie znać, może się dogadamy 🙂 Wymieniamy się bezkosztowo – każdy płaci tylko za wysyłkę swojej książki (prosimy o wysyłkę listem/paczką rejestrowanym, żeby mieć pewność, że nic się nie zagubi). Wysyłka paczką Inpost ecommerce kosztuje tylko ok. 7,70 zł.

Wymiana trwa od 1 do 10 października. Książki wysyłam tylko na terenie Polski.

1.  „Zjadanie zwierząt”, J.S. Foer

2. „Ucz się sam. Język chorwacki” D. Norris + 2 CD –  wymienione 

3. „Opowieści o karmieniu piersią. Przełamując bariery” M. Szymarek – wymienione na Bajki, które zdarzyły się naprawdę

3. i 4. „Dziennik ciężarowca” i „Dziennik taty” T. Kwaśniewski

5. „Marina” C.R. Zafon

6. „Baba Jaga zniosła jajo” D. Ugresic

7. „Siostra” J. Topol

8. „Śnieg” O. Pamukwymienione na Kasację

9. „Zrozumieć kota” J Bradshaw

10. „Ciąża tydzień po tygodniu. Praktyczny przewodnik”

11. „Mamy, wracamy” M. Waszczuk

12. „Naciśnij mnie” H. Tullet – wymienione na Hygge

 

Wszystkie książki są w stanie bardzo dobrym z małym wyjątkiem: w „Marinie” Zafona moje dziecko oderwało mały fragment strony z przemowy (można dokleić taśmą 😉 ), w „Śniegu” Pamuka na 2. stronie umieszczona jest dedykacja z cytatem.

Tytułową grafikę akcji wykonała Kasia (KLIK).

You Might Also Like