BIBLIOTECZKA

Dziadek Dasz Radę i Babcia Marzycielka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to świetna okazja, żeby spędzić więcej czasu z rodziną, a także… przyjrzeć się bliżej nowościom wydawniczym dedykowanym temu tematowi 🙂

Mówią, żeby nie oceniać książki po okładce, ale ja tym razem złamałam tę zasadę i zachwyciłam się najnowszymi książkami wydawnictwa Debit od pierwszego wejrzenia. Wyjątkowe okładki „Babcie od A do Z” i „Dziadkowie od A do Z” zapowiadają nietuzinkową treść i bardzo oryginalne opracowanie graficzne książek. Lektura książek nie rozczarowuje.

Na przepięknie zilustrowanych kartach książek mamy cały przekrój różnych typów babć i dziadków, takich jak Babcia Powierniczka Tajemnic, Babcia Kuchareczka, Dziadek Usypiacz, Dziadek Pogromca Potworów, czy Dziadek Nie Mów Babci 🙂 To prawdziwa galeria najciekawszych cech seniorów, oczywiście przedstawiona z dużą dozą humoru, ale też szacunku. Książki świetnie się czyta, absolutnie nie są nudnym leksykonem, wręcz przeciwnie, opisy babć i dziadków są przesycone bajkowością, a wyjątkowe ilustracje dopełniają dzieła.

Te wyjątkowe książki świetnie się czyta zarówno z babciami i dziadkami, jak i rodzicami, starając się odszukać pasujące typy. Co jakiś czas pojawiają się strony specjalne, w których znajdziemy jeszcze więcej humoru i niesamowitych cech, akcesoriów i przygód głównych bohaterów. Opisane są to na przykład rodzaje buziaków babć, ich powiedzonka, zapachy wody po goleniu dziadków, czy „Dziadkowe nowiny”, w których możemy przeczytać, że „Parlament jednogłośnie zatwierdził uchwałę o ustanowieniu Dniem Dziadka wszystkich 365 dni w roku”. To co, świętujemy?

Wydawnictwo Debit

Babcie od A do Z do kupienia TUTAJ

Dziadkowie od A do Z do kupienia TUTAJ

You Might Also Like